zajecia matematyczne wg. gruszczyk kolczynskiej

zajecia matematyczne wg. gruszczyk kolczynskiej

Big Smoke

Toronto, nazywany „Big Smoke”, znajduje się w prowincji Ontario i jest największym miastem pod względem liczby ludności w Kanadzie – obecna populacja liczy ponad 2,5 mln osób, co czyni go 5. największym miastem w Ameryce Północnej, a boom metropolią dla wielu odwiedzających.

Multimedia w Toronto jest większa niż jakiegokolwiek innego anglojęzycznego miasta w Kanadzie: Jest domem dla gigantów medialnych, takich jak Canadian Broadcasting Corporation, CTV, który jest obecnie największym prywatnym nadawcą, The Naked News, a stacjami flagowych globalnych i CityTV, ale również jest domem dla stacji sportowych takich jak The Sports Network, The Score i Rogers Sportsnet. Trzeba też znaleźć kilka poważnych gazet i czasopism z siedzibą w mieście.

zajecia matematyczne wg. gruszczyk kolczynskiej

Jeśli chodzi o sport, Toronto jest domem dla franchising sportowych dla sześciu głównych organizacji: The National Hockey League (Toronto Maple Leafs), Canadian Football League (Toronto Argonauts), National Lacrosse League (Toronto Rock), Major League Baseball (The Toronto Blue Jays) oraz major League Soccer (Toronto FC). Toronto jest obecnie jedynym miastem poza Stanami Zjednoczonymi mieć zespół baseballu i drużyny koszykówki.

Dzięki tętniącego życiem społeczeństwa i kultury, to nic dziwnego, że „Big Smoke” jest także domem dla wersji kanadyjskiej Wall Street, znany po prostu jako Bay Street. Bay Street mieści giełdzie w Toronto, obecnie 7. największą giełdą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, a ponadto wszystkie pięć największych banków kanadyjskich są siedzibą na Bay Street, a większość firm są włączone w Toronto.

Nie można mówić o Toronto bez mówienia o atrakcji i kultury miasta. Najbardziej godne uwagi, a ten, który dostaje najwięcej turystyka jest CN Tower. Stojąc 1,815 stóp (553 metrów) wysokości, CN Tower odbyła rekord największego wieży od ponad 30 lat.
Artykuł dzięki:

Post Categories: Zajecia matematyczne