zajecia przyrodnicze dla klas i-iii

zajecia przyrodnicze dla klas i-iii

Thousand Springs State Park, Idaho

Wprowadzenie

Idaho jest górzysty stan w Górach Skalistych o łącznej powierzchni 83,5 mil kwadratowych. Otoczenie to są stany Oregon, Nevada, Wyoming, Washington, Montana i terytoriów kanadyjskich.

Idaho Historia Podręcznik 1956 dało fragment o tym, jak sama nazwa Idaho doszło. Mówiło się pochodzić od Shoshoni Indian okrzykiem – „Ed-Dah-how”, co w tłumaczeniu na język angielski, oznaczałoby – „Oto słońce schodzą z gór”.

Idaho jest w rankingu 14 miejsce w Stanach Zjednoczonych, z powierzchni ziemi z 83,5 mil kwadratowych. Posiada bogate zasoby naturalne i malownicze miejsca, które obejmuje łańcuchy górskie, malownicze jeziora, głębokie wąwozy i kaniony chropowaty. Jest inaczej wiedzieć jak klejnot i ziemniaków członkowskim, ze względu na liczne kamienie i liczebności gospodarstw pszenicy w kraju.

Idaho populacja wynosi około 1,5 mln w roku 2011. To nadal rośnie w tempie 1,11% rocznie, co czyni go najszybciej rosnący stan szósty w Stanach Zjednoczonych po Arizona, Georgia, Floryda, Nevada i Utah.

Tereny rekreacji – Parki

Thousand Springs State Park to park państwowy of Idaho, który znajduje się w Hagerman Valley. Łączna powierzchnia wynosi 1,5 akrów. Składa się ona z pięciu parków państwa – Billingsley Creek, Earl Hardy M. Box Canyon Springs, Malad Gorge, Niagara / Crystal Springs i Ritter Island. Co można zobaczyć w każdej podjednostki są następujące:

1. Billingsley Creek – położone przy autostradzie 30 do Hagerman, jest to naturalne potoku, którego źródła pochodzą z Snake River Aquafir. Podziemne wody zatrzymuje ciepło w temperaturze 58 stopni przez cały rok. Strona jest otwarta na polowania. Polowanie na kaczki jest dominantd aktywności zimą gdy wody zamrozić, a; jelenie polowanie, przez cały rok. Inne gatunki wyżynne gry regularnie widoczne na stronie należą – bażanty szyi Pierścień, California przepiórki i królików ogon bawełny.
Artykuł dzięki: www.exportbiz.pl/o-nas/

Post Categories: Zajecia przyrodnicze