zajecia matematyczne dla dzieci bydgoszcz

Emeryturę w Costa Rica- Jak rozwijać w najszczęśliwszym krajem na świecie

Jako jeden z krajów Ameryki Łacińskiej, Kostaryka można znaleźć tylko w zasięgu Stanach Zjednoczonych. Jest on umieszczony pomiędzy dwoma wielkimi akwenów, na Oceanie Spokojnym (na zachód) oraz na Morzu Karaibskim (na wschód), podczas gdy kraje sąsiadujące także Panama i Nikaragua.

Biorąc pod uwagę jego położenie, można się spodziewać, że kraj ten ma dość długą linię brzegową. W rzeczywistości, to jest o długości ponad 1290 km. Kostaryka jest krajem tropikalnym ze względu na jego bliskość równika. To daje mu tylko dwie pory roku: suchą i mokrą.

Bogactwo Kostaryce nie jest tak naprawdę w jego linii brzegowej, ale dalej w głąb lądu. Flora i fauna jest jednym z najbardziej zróżnicowanych i ma największą gęstość w świecie. Pomimo swojej powierzchni lądowej 51,100 kilometrów kwadratowych, jest domem dla 5% różnorodności biologicznej na świecie.

zajecia matematyczne dla dzieci bydgoszcz

Kolejną niezwykłą cechą w tym kraju jest fakt, że rząd jest bardzo silnym zwolennikiem ekologii. W rzeczywistości, jednym z ich celów jest pierwszym narodem w emisji dwutlenku węgla do 2021 r Biorąc pod uwagę wszystkie swoje wysiłki ochronne w stosunku do swoich zasobów naturalnych, to nie jest daleko od tego wydarzenia.

Droga życia w tym kraju jest prawdopodobnie jednym z najlepszych na świecie. Kostarykańczycy notuje się być jednym z najszczęśliwszych w porównaniu z innymi narodami. Są na szczycie listy w 2009 i 2012. Jest to jedna z zalet życia w zielonej kraju na świecie.

Mimo, że klimat może być gorąca, zapierające dech w piersiach krajobrazy i bujne lasy i rezerwatów przyrody sprawiają, że jest to wymarzone miejsce. Zróżnicowana kultura jest tak interesujące jak jego zróżnicowanym krajobrazie gór, wulkanów, plaż i lasów deszczowych. Ekoturystyka jest główną atrakcją turystów, a to może być również czynnikiem w tych, którzy wybierają się na emeryturę w Kostaryce.